Ceromonia/I jepet lamtumira e fundit ikonës së artit, Adem Mikullovcit

Ceromonia/I jepet lamtumira e fundit ikonës së artit, Adem Mikullovcit

17:33, 15/09/2020

Është varrosur në Prishtinë, ikona e artit dhe kulturës, i papërseritshmi, Adem Mikullovci.

Duke e ditur se po jetojmë në rrethanat e pandemisë, në ceremoninë e varrimit, kanë marrë pjesë pak qytetarë, shkruan Syri.net Kosova.

Adem Mikullovci ka ndërruar jetë sot pas mesnate, në moshën 81 vjeçare.

Ai do të mbahet mend gjatë për rolet e shumta në shfaqje dhe në filma e parodi të ndryshme, por edhe si delegat i Kushtetutës së Kaçanikut dhe së fundi edhe si deputet i Kuvendit të Kosovës/Syri.net Kosova

Ceremonia e varrimit të Adem Mikullovcit

Ceremonia e varrimit të Adem Mikullovcit Youtube:https://youtu.be/-BMlP_HavaQ

Posted by KosovaPress on Tuesday, September 15, 2020

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco