Fshihet vepra ndërgjegjësuese e artistit Banksy

Fshihet vepra ndërgjegjësuese e artistit Banksy

11:50, 15/07/2020

Vepra më e fundit e artistit Banksy në një tren në Londër, është fshirë nga punonjësit.

Artisti guerila, i njohur për artin e tij me graffiti, i cili mbart kuptime të shumta.

Vepra e sipërmendur përmbante mesazhe për koronavirusin.

Me anë të saj ai kërkonte të ndërgjegjësonte njerëzit që të mbanin maska dhe doreza, për tu mbrojtur kështu nga virusi.

Agjencia e Transportit që fshiu veprën u shpreh se e vlerëson punën e artistit, por e fton të bëjë art në një vend më të përshtatshëm.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco