Mehdi Malkaj tregon se si luajti 7 role brenda një shfaqje në Teatër

Mehdi Malkaj tregon se si luajti 7 role brenda një shfaqje në Teatër

22:49, 14/07/2020

Aktori i njohur i Teatri dhe kinemasĂ«, Mehdi Malkaj, ka treguar mbrĂ«mjen e sotme nĂ« ‘A Show’ nĂ« SYRI TV njĂ« tĂ« veçantĂ« tĂ« tij.

Malkaj ka treguar se ka qenë i martuar kur ka nisur shkollën për aktor, ndërsa emrin e djalit të tij e kanë zgjedhur shkokët e kursit.

Malkaj ka treguar për Adi Krastën se si ka luajtur 7 role të ndryshme brenda një shfaqjeje teatrale.

‘E bukura Ă«shtĂ« se unĂ« nuk kam folur kurrĂ« me drejtorĂ«t, nuk i njoh. UnĂ« kam folur me punĂ«n time.

Tek ‘Darka e gabuar’, mi caktuan tĂ« gjitha rolet e vogla, 7 role dhe i bĂ«ra tĂ« gjitha ata. Ai qĂ« u duartrokit isha unĂ«, sepse i bĂ«ra tĂ« gjithĂ«. Çdo lloj pune kĂ«rkon dashuri.

Unë isha i martuar kur nisa shkollën për aktor. Sepse më herët punoja. Bile shokët e kursit i vendosën emrin djalit, Iliad.

Ai ka mbaruar artet dhe më shumë jeton jashtë se këtu. Gruas time në Memaliaj, i kishin thënë që e çove vetë burrin në shkollë.

Mua mĂ« ka ndihmuar shumĂ« puna fizike. U pĂ«rshtata unĂ« me ta, jo ata me mua. Mua dhe vĂ«llezĂ«rve tĂ« mi, na vdiq nĂ«na 31 vjeçe, unĂ« isha i dyti. E kĂ«tu filloi kalvari i madh’, - tha gjatĂ« bisedĂ«s sĂ« tij nĂ« ‘A Show’ nĂ« SYRI TV, Mehdi Malkaj.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco