Ferizaj, gjendet tubi i ujësjellsit që daton nga periudha romake

Ferizaj, gjendet tubi i ujësjellsit që daton nga periudha romake

13:10, 11/07/2020

Kryetari i Ferizajt Agim Aliu,  ka njoftuar se në fshatin Komogllavë të Ferizajt është gjetur një tub i ujësjellësit i cili i takon periudhës romake.

Sipas njoftimit të kryetarit, bëhet e ditur se tubi ujësjellsit është i vitit  IV dhe V para erës sonë.

Këto pjesë të gjetura mund të vizitohen në Muzeun e Ferizajt.

Në fund ai ka bërë thirrje që të vizitohet komuna e udhëhequr nga ai

  © SYRI.net

  Lexo edhe:

  Komentet

  Shto koment

  Më të lexuarat
  Denonco