Agim Gjakova shpallet fitues i çmimit letrar “Beqir Musliu”

Agim Gjakova shpallet fitues i çmimit letrar “Beqir Musliu”

16:11, 11/06/2020

Komuna e Gjilanit sot ka shpallur fituesit për çmimin letrar “Beqir Musliu” - raporton Syri.net Kosova

Këtë vit fitues doli shkrimtari Agim Gjakova i cili çmimin e pranoi nga kryetari i Komunës, Lutfi Haziri.

Ky cmim ipet për arritje të veçanta në letërsi, në bashkëpunim me klubin letrar të krijuesve gjilanas ars klubin “Beqir Musliu”.

Fituesi është përzgjedhur nga juria e konkursit letrar “Beqir Musliu”, në përbërje: Sabit Rrustemi, Albina Idrizi dhe Nexhat Rexha.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco