Arte & Media

Drama 'The Crown' dhe komedia 'Ted Lasso' fituan çmimet kryesore në 'Emmy'

Shneta

Praktika seksuale që 4-fishon rrezikun për shfaqjen e kancerit

Shneta

Ushqimet që ju ndihmojnë të shuani djegësinë në gojë pas ngrënies së ndonjë ushqimi pikant

Kuriozitete/Fun

Sipas një sondazhi, këto janë arsyet pse njerëzit në mbarë botën janë të shqetësuar

Kuriozitete/Fun

Ndodh edhe kjo, 19 vjeçarja martohet me burrin 42 vjeç më të vjetër

Shneta

Mësoni 9 mënyra për të humbur peshë kur nuk mund të stërviteni

Op-Ed

Metamorfoza e dështuar e Lulzim Bashës

Kuriozitete/Fun

Qeni tërheq në transmetim “live” gazetaren e BBC-së

Kuriozitete/Fun

Veshjet e përzgjedhura të javës

Kuriozitete/Fun

Pas 40 vjet pune, shkencëtari kryesor i NASA-s del në pension

Op-Ed

10 vjet plaçkitje e poshtrim nëpër kufijtë e Kosovës

Shneta

Në këto 3 raste nuk duhet të hani kurrsesi shegë, pavarësisht se konsiderohet fruti i jetëgjatësisë