Ndryshon renditja, FIFA: 10 kombëtaret më të mira në botë. Ndodh befasia!

Ndryshon renditja, FIFA: 10 kombëtaret më të mira në botë. Ndodh befasia!

12:35, 14/09/2017

Pas ndeshjeve zyrtare eliminatore në Kupën e Botës “Rusi 2018”, FIFA më 14 shtator ka zyrtarizuar ndryshimet në renditjen e përgjithshme.

Befasia më e madhe është Kombëtarja gjermane e cila i ka ‘rrëmbyer’ vendin Brazilit që pozicionohet e dyta.

Befasisht në vendin e tretë renditet Portugalia që ka fituar 3 pozicione, ndërsa Argjentina në të katërtin, shkruan SYRI.net.

Vlen të theksojmë që Spanja ka rënë poshtë 10 Kombëtareve më të mira duke u pozicionuar në vendin e 11-të.

Ja renditja e FIFA-s:

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>