Ja sa miliona Euro fitoi Skënderbeu pas kualifikimit në grupet e Europa Leagues

Ja sa miliona Euro fitoi Skënderbeu pas kualifikimit në grupet e Europa Leagues

12:00, 14/09/2017

Sot në mbrëmje starton kompeticioni i dytë më i rëndësishëm evropian në rang klubesh.

Pa dyshim e gjithë vëmendja në Shqipëri do të përqendrohet në ndeshjen mes Dynamo të Kievit dhe Skënderbeut të vlefshme për fazën e grupeve në Europa League.

Kujtojmë që deri më tani, klubi korçar ka arkëtuar 3 milionë e 275 mijë euro pas suksesit në Ligën e Europës, duke kaluar katër ture radhazi.

Korçarët eliminuan fillimisht klubin nga Andorra, San Hulia, e më pas kazakët e Kairat Almatit, çekët e Mlada Boleslav, si dhe në fazën “play-off”, klubin gjigant të Kroacisë, Dinamo Zagrebin.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>