ZYRTARE: Probleme tek Reali, dëmtohet ‘ylli’ i skuadrës

ZYRTARE: Probleme tek Reali, dëmtohet ‘ylli’ i skuadrës

10:23, 14/09/2017

Pas fitores 3-0 ndaj APOEL-it, Real Madrid ka marrë lajmin e keq pasi është dëmtuar Mateo Kovacic.

Mesfushori i Real Madridit ka pësuar një problem muskulor në pjesën e parë të ndeshjes në Ligën e Kampionëve.

Ish ylli i Interit u desh të largohej nga loja mes lotëve pas vetëm 25 minutash lojë në “Santiago Bernabeu”.

Ditën e sotme Kovacic pritet të kryejë ekzaminimet mjekësore për të përcaktuar shkallën e dëmtimit që nuk duhet i lehtë.

Trajneri Zinedine Zidane e zëvendësoi kroatin me gjermanin Toni Kroos.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>