Ronaldo vendos një tjetër rekord

Ronaldo vendos një tjetër rekord

23:07, 13/09/2017

Ylli i Portugalisë ka tejkaluar Lionel Messin duke thyer rekordin për penaltitë e shënuara.

Cristiano Ronaldo shënoi penaltinë e 12-të në karrierë në Ligën e Kampionëve ndaj APOEL Nicosias.

11 penalti ka shënuar Messi në Ligën e Kampionëve, por tash rekordin e mban CR7.

Ronaldo ka shënuar 11 penalti nga 13 të ekzekutuara në Ligën e Kampionëve që prej se arriti te Real Madridi.

Penaltia ndaj APOEL-it ishte e gjashtë e realizuar rresht për Ronaldon në garën më prestigjioze të futbollit evropian.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>