FOTO/ Real-Apoel, kjo është nota e Cristiano Ronaldos

FOTO/ Real-Apoel, kjo është nota e Cristiano Ronaldos

22:55, 13/09/2017

Real Madridi e ka nisur me fitore mbrojtjen e titullin në Ligën e Kampionëve, duke mposhtur 3-0 në shtëpi Apoelin.

Në “Santiago Bernabeu” shkëlqeu i rikthyeri Cristiano Ronaldo, i cili realizoi dy gola (12’ dhe 51’), ndërsa golin tjetër për “Los Blancos” e shënoi kapiteni, Sergio Ramos (61’).

Ronaldo është vlerësuar me notën 8.8 për paraqitjen në këtë ndeshje, duke u vlerësuar si lojtari më i mirë i kësaj sfide.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>