Shehi i bën presion Dinamos së Kievit: Jemi kthyer në Europë më të ‘uritur’

Shehi i bën presion Dinamos së Kievit: Jemi kthyer në Europë më të ‘uritur’

19:31, 13/09/2017

Kapiteni i Skënderbeut, Orges Shehi, ka dalë sot në një konferencë për shtyp në Kiev në prag të ndeshjes së parë të grupeve ndaj ukrainasve të Dinamos.

Portieri veteran nuk e ka cilësuar shitjen e Jarmolenkos te Dortmundi si ndonjë plus të madh për Skënderbeun, duke thënë se edhe korçarët kanë humbur shërbimet e Liridon Latifit.

Sigurisht që na munguan ndeshjet europiane. Ndoshta për mua ishte pak më e lehtë, sepse isha pjesë e kombëtares shqiptare. Mendoj se viti pa Europë na bëri më të fortë dhe më të uritur për fitore”, tha Shehi.

Shitja e Jarmolenkos te Dortmundi, favorizim për Skënderbeun?

Po është diçka pozitive për ne. Jarmolenko është një futbollist shumë i mirë që di t’i shkaktojë probleme mbrojtjes kundërshtare. Por këtë verë edhe nga ekipi jonë është larguar një lider, Liridon Latifi. Në këtë këndvështrim, jemi të barabartë”, theksoi portieri i korçarëve.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>