Sulm me bombë në pikën e kontrollit të stadiumit. Ja ku ka ndodhur

Sulm me bombë në pikën e kontrollit të stadiumit. Ja ku ka ndodhur

17:07, 13/09/2017

Një sulm vetëvrasës ka ndodhur në Afganistan, Kabul, ku si pasojë kanë humbur jetën të paktën tre persona.

Sipas raportimeve shpërthimi ka ndodhur në një pikë kontrolli në një stadium ku do të zhvillohej një turne kriketi.

 Zëdhënësi i Ministrisë së Brendshme Najib Danesh tha se dy policë dhe një civil u vranë dhe pesë vetë u plagosën.

Televizioni lokal Tolo News raportoj se të gjithë lojtarët janë të sigurt.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>