Surprizuese/ Blerja e shekullit nuk është Neymar, por ky super-lojtar

Surprizuese/ Blerja e shekullit nuk është Neymar, por ky super-lojtar

16:50, 13/09/2017

“Real Madridi bëri blerjen e shekullit kur nënshkroi me Toni Kroosin nga Bayern Munich në vitin 2014”, ka thënë agjenti i tij Volker Struth.

Mesfushori gjerman ka qenë lojtar shumë i rëndësishëm për skuadrën nga kryeqyteti spanjoll, duke i bërë 150 paraqitje që kur erdhi në klub për vetëm 25 milionë euro.

“Nëse i shikon çmimet e sotme dhe e mban mend se Toni kaloi te Reali për vetëm 25 milionë euro, atëherë mund të thoni se ai është blerja e shekullit për Realin”, ka thënë Volker Struth për “Sport Bild”.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>