Formacionet për sezonin e ardhshëm të Milanit, Interit dhe Juventusit

Formacionet për sezonin e ardhshëm të Milanit, Interit dhe Juventusit

13:50, 17/07/2017

Serie A është kthyer sërish në vëmendjen e kryesore të futbollit europian. E gjitha kjo falë Milanit që deri më tani ka kryer me sukses 10 blerje të bujshme, ku të gjithë së bashku kalojnë vlerën e 200 milionë eurove.

E përditshmja italiane “Corriere dello Sport” ka publikuar formacionet për sezonin e ardhshëm të Milanit, Juventusit dhe Interit.

MILAN (3-5-2): Donnarumma; MUSACCHIO, BONUCCI, Romagnoli; CONTI, KESSIE, BIGLIA, CALHANOGLU, RODRIGUEZ; Andre Silva, Suso.

INTER (4-2-3-1): Handanovic; D’Ambrosio, SKRINIAR, Miranda, Ansaldi; Gagliardini, Kondogbia; Candreva, BORJA VALERO, Perisic; Icardi.

JUVENTUS (4-2-3-1): Buffon; Lichtsteiner, Benatia, Chiellini, Alex Sandro; Khedira, Pjanic; DOUGLAS COSTA, Dybala, Mandzukic; Higuain.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment