ZYRTARE/ UEFA përcakton arbitrin e ndeshjes Kukësi-Sheriff Tiraspol

ZYRTARE/ UEFA përcakton arbitrin e ndeshjes Kukësi-Sheriff Tiraspol

11:40, 17/07/2017

Kukësi ka mësuar emrin e arbitrit për ndeshjen e kthimit të turit të dytë paraeliminator të Champions Leagues.

32-vjeçari nga Bosnjë-Hercegovina, Irfan Peljto është që do të vendosë drejtësi në këtë përballje të rëndësishme.

Peljto është një gjyqtar me shumë eksperiencë në arenën ndërkombëtare, ku ka filluar të arbitrojë në sezonin 2014-2015.

Asistentët: Davor Beljo, Amer Maciç

Gjyqtar i katërt: Haris Kaljanac

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment