Lajmi i fundit

EMRI/ Ekstradohet nga Gjermania ish oficeri i RENEA-s, pjesë e krimit të organizuar

Zbulohet data kur do të bëhet prezantimi i Mbappe te Real Madrid

Zbulohet data kur do të bëhet prezantimi i Mbappe te Real Madrid

15:28, 10/07/2024

Kylian Mbappe te Real Madridi është pa dyshim transferimi më i madh që ka ndodhur viteve të fundit në futboll.

E marta, 16 korrik, është data e zgjedhur për prezantimin galatik. Pas eliminimit të Francës , ai do të mund të shkojë me pushime për disa ditë, dhe më pas do udhëtojë drejt Madridit për t’iu nënshtruar ekzaminimit mjekësor në mëngjes, pastaj të bëjë prezantimin e shumëpritur para tifozëve të Real Madridit, të martën , në atë që do të jetë shtëpia e tij deri në vitin 2029.

Real Madrid C. F. njofton se të martën e ardhshme, më 16 korrik, në orën 12:00 do të bëhet prezantimi i lojtarit tonë Kylian Mbappé në stadiumin Santiago Bernabéu.

Presidenti i Real Madridit, Florentino Pérez, do të presë Kylian Mbappé në Ciudad Real Madrid për aktin protokolltar të firmës që lidh lojtarin tonë të ri me klubin për pesë sezonet e ardhshme.

Pas prezantimit, Kylian Mbappe do të marrë pjesë në media në sallën e shtypit të Santiago Bernabeu.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco