Lajmi i fundit

LIVE/ Presidenti i PL, Ilir Meta konferencë për mediat

Debutim i hidhur në Champions, skuadra kampione shqiptare mposhtet me 3 gola

Debutim i hidhur në Champions, skuadra kampione shqiptare mposhtet me 3 gola

22:21, 09/07/2024

Debutim i hidhur në Champions, për skuadrën shqiptare të Malit të Zi, Deçiçi i Tuzit, që u mposht me rezultatin 3-0 nga uellsianët e TNS, në ndeshjen e parë të zhvilluar në transfertë. 

Të 3 golat TNS i shënoi në pjesën e parë më konkretisht me Jang në minutat 4 dhe 28 dhe Dejvis në minutën e 39-të.

Skuadrës shqiptare të Deçiçit do i duhej një mrekulli për të synuar kualifikimin në ndeshjen e kthimit pas 1 jave. Kjo është hera e parë në historinë e klubit të vogël shqiptarë që merr pjesë në një kompeticion kaq madhor sa Champions-i. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco