Lajmi i fundit

LIVE/ Qytetarët, tubim në mbështetje të liderit të opozitës Sali Berisha

Fullkrug mban Gjermaninë në krye të Grupit A, kualifikohet Zvicra, e treta Hungaria

Fullkrug mban Gjermaninë në krye të Grupit A, kualifikohet Zvicra, e treta Hungaria

23:01, 23/06/2024

Gjermania dhe Zvicra luajtën ndeshjen e fundit të Grupit A, ku u përcaktua dhe vendi i parë.

Zvicra fillimisht i ka surprizuar organizatorët e turneut, pasi në minutën e 28-të Ndoye ka realizuar golin e parë të takimit.

1-0 mbyllet pjesa e parë dhe momentalisht Zvicra është e para e grupit.

Por në pjesën e dytë, në minutën e dytë shtesë, Fullkrug barazon me një gjuajtje me kokë.

https://streamin.one/v/709ef304

1-1 dhe Gjermania ruan vendin e parë, Zvicra e dyta.

Në takimin tjetër Skoci-Hungari, Csoboth shënon në minutën e 10-të shtesë, duke i dhënë hungarezëve vendin e tretë, ndërsa skocezët e mbyllin grupin të fundit.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco