Trajneri i Spanjës me objektiva të qarta për sfidën me Shqipërisë, deklarata e De La Fuente

Trajneri i Spanjës me objektiva të qarta për sfidën me Shqipërisë, deklarata e De La Fuente

21:03, 23/06/2024

Spanja do të luajë nesër ndeshjen e fundit në grupe, përballë Shqipërisë.

Iberikët janë kualifikuar në fazën tjetër pas dy fitoreve me Kroacinë dhe Italinë.

Trajneri Luis de la Fuente ka dalë në konferencën e zakonshme për mediat në prag të duelit të nesërm.

“Nesër kemi shumë gjëra në lojë: prestigj, njohje dhe përmirësim të vazhdueshëm. Do t’i qasemi ndeshjes sikur të ishte e fundit sepse të gjithë duam të fitojmë.

Fermin Lopez është shumë mirë, i përgatitur dhe perfekt. Ai është një lojtar i madh. Unë gjithashtu dua të vlerësoj lojtarët që hyjnë gjatë lojës dhe që ruajnë gjithmonë nivelin e ekipit.

Mendoj se është gabim të krahasosh Lamin Jamal me ndonjë lojtar. Gjëja më e përshtatshme për të është maturia dhe përulësia. Ne duhet ta lëmë atë të zhvillojë potencialin e tij të plotë natyrshëm. Ai ka ende kohë për stërvitje.

Ne i përgatisim ndeshjet duke analizuar të gjitha aspektet e lojës. Ne përpiqemi të mos i lëmë rivalët të na befasojnë. Në stafin tonë stërvitor ne kemi një student të ABP (veprime të vendosura) si Huanho Gonzalo.

Ne e dimë se kemi hapësirë ​​për përmirësim, por është mirë të shohim se po përmbushim piketa dhe objektiva. Duam të jemi një ekip konkurrues i aftë për t’u përballur me çdo rival. Kemi ende një rrugë të gjatë për të bërë për të arritur atë Spanjën e 2008-ës”, deklaroi de la Fuente.

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco