Konfirmohet në Kore/ Jasir Asani do transferohet në La Liga. Ja shuma që do të përfitojë sulmuesi shqiptar

Konfirmohet në Kore/ Jasir Asani do transferohet në La Liga. Ja shuma që do të përfitojë sulmuesi shqiptar

13:21, 22/06/2024
Jasir Asani do të transferohet në La Liga, me mediat koreane që duket se e kanë konfirmuar këtë gjë. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare do të largohet nga Gwangju pas përfundimit të “EURO 2024” dhe është gati për një rikthim në Europë, kësaj radhe në Spanjë.

29-vjeçari shqiptar nga Shkupi, siç njoftoi SuperSport gjatë vitit të kaluar, ka arritur marrëveshjen me Las Palmas. Ekip që garon në elitën e futbollit iberik.

AS raporton se bëhet fjalë për një kontratë 2-vjeçare, me përfaqësuesit e Asanit që kanë gjetur gjuhën e përbashkët me drejtuesit e Las Palmasit.

Edhe shtypi sportiv në Korenë e Jugut konfirmon gjithçka, duke raportuar se kalimi i shqiptarit në Spanjë do të ndodhë pas përfundimit të Europianit.

“Top Channel” mëson se 29-vjeçari do të përfitojë rreth 400 mijë euro në sezon në këtë aventurë të re që do të kalojë në Spanjë./Top Channel/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco