Lajmi i fundit

LIVE/ Reforma zgjedhore, diskutime në komisionin e ligjeve

Holanda bën ‘paqe’ dhe llogari me Francën, barazimi u leverdis të dy ekipeve

Holanda bën ‘paqe’ dhe llogari me Francën, barazimi u leverdis të dy ekipeve

22:54, 21/06/2024

Në “Red Bull Arena” të Leipzigut u luajt sfida më e rëndësishme e Grupit D të Euro 2024 mes dy pretendentëve, Holandës dhe Francës, shkruan Syri.net.

Ndeshja nuk prodhoi gol, me gjithë rastet nga të dy ekipet.

Në pjesën e dytë, në minutën e 69-të shënon Simons për Holandën, por gjyqtari me ndihmën e VAR-it e anulon.

Barazimi i mban të dy ekipet në krye të grupit (me 4 pikë) dhe me mjaft shanse për kualifikim.

Austria ndodhet e treta me 3 pikë, ndërsa Polonia e fundit me dy humbje.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco