Kylian Mbappe kërkoi sugjerime për maska pas thyerjes së hundës... dhe mori përgjigje epike!

Kylian Mbappe kërkoi sugjerime për maska pas thyerjes së hundës... dhe mori përgjigje epike!

13:42, 18/06/2024

K'ampionati Evropian' filloi të premten me një fitore dominuese 5-1 për Gjermaninë. Kjo është pasuar me fitore për skuadrat e tjera kryesore, duke përfshirë Spanjën, Anglinë dhe të hënën në mbrëmje, Francën.

Në atë që ishte një përballje argëtuese, në të cilën Austria sigurisht luajti rolin e saj, goli vendimtar erdhi nga një krosim i Kylian Mbappe, i cili u kthye në autogol nga Maximilian Wöber. Por kjo nuk ishte e vetmja gjë që do të krijonte lojtari i ri i Real Madridit.

Ndërsa ndeshja po shkonte drejt fundit, 25-vjeçari shkoi me kokë në zonën e penalltisë austriake. Ndërsa ra në tokë, shpejt u bë e qartë se ky ishte fundi i lojës së tij. Ai theu hundën dhe ka të ngjarë të ketë nevojë të mbajë një maskë mbrojtëse në ndeshjet e ardhshme.

Më vonë mbrëmjen e djeshme, vetë Mbappé e mori me sportivitet situatën dhe përmes një statusi në Twitter pyeti fansat: 'A keni ndonjë ide për maska?'

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco