Mbappe shmang operacionin, ylli i skuadrës sërish në fushë

Mbappe shmang operacionin, ylli i skuadrës sërish në fushë

10:48, 18/06/2024

Në ndeshjen e parë të Euro2024, Franca fitoi kundër Austrisë, por me përfundimin e ndeshjes vëmendjen më të madhe e mori futbollisti i mirënjohur Kylian Mbappe.

Pas një përplasjeje me Kevin Danso, ylli i skuadrës pësoi një thyerje në pjesën e hundës.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by 433 (@433)

 

Por një lajm i mirë sapo ka mbërritur… Mbappe do të jetë pjesë e skuadrës franceze në vijim. Si masë mbrojtëse, sulmuesi do të zbresë në fushë në vijim me një maskë në mënyrë që të shmangi përkeqësimin e situatës.

 

Ndeshja e radhës për Francën do të jetë me 21 qershor përballë Holandës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco