Buksa kalon Poloninë në avantazh, Holanda barazon shpejt rezultatin

Buksa kalon Poloninë në avantazh, Holanda barazon shpejt rezultatin

15:33, 16/06/2024

Polonia dhe Holanda kanë nisur sfidën në orën 15:00 në sfidën e parë për ditën e sotme dhe në Grupin D.

Image

Trajnerët Probierz dhe Koeman kanë vendosur për formacionet si do të rreshtohen skuadrat e tyre, me yllin e polakëve Robert Lewandowski-n që do e nisë këtë përballje nga stoli, pasi nuk është ende në formën e tij më të mirë pas problemit fizik që shfaqi gjatë miqësoreve.

16’-Gooool! Zielinski dhuron asist, Adam Buksa gjen rrugën drejt rrjetës me një goditje me kokë dhe shtang Holandën.

31′ Barazon Holanda

Formacionet zyrtare:

 


 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco