Usain Bolt dëmtohet rëndë duke luajtur futboll

Usain Bolt dëmtohet rëndë duke luajtur futboll

10:49, 10/06/2024

Usain Bolt ka pësuar një dëmtim të rëndë duke luajtur futboll në një ndeshje miqësore në Britaninë e Madhe.

Tetë herë fituesi i medaljes së artë olimpike, i cili është 37 vjeç dhe doli në pension në 2017, pësoi një thyerje të thembrës së Akilit gjatë Soccer Aid , një ndeshje që zhvillohet çdo vit për të mbledhur fonde për UNICEF.

Bolt që ishte në skuadrën e drejtuar nga Pochettino duhej të largohej me barelë nga “Stamford Bridge”.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco