VIDEO/ Super gol i Xhakës në finalen e Kupës së Gjermanisë, kalon Leverkusenin në avantazh ndaj Kaiserslautern

VIDEO/ Super gol i Xhakës në finalen e Kupës së Gjermanisë, kalon Leverkusenin në avantazh ndaj Kaiserslautern

20:55, 25/05/2024

Kaiserslautern dhe Bayer Leverkuseni po përballen në kuadër të finales së Kupës së Gjermanisë për sezonin 2023-2024.

“Aspirinat” e kanë gjetur veten në avantazh falë një euro goli të shënuar nga mesfushori shqiptar Granit Xhaka, i cili në minutën e 16-të realizoi nga një distancë prej afro 30 metrave për rezultatin 1-0.

Leverkuseni po udhëheq në pjesën e parë pikërisht falë golit të shënuar nga Xhaka, por duhet theksuar se ka mbetur me dhjetë lojtarë pas daljes me karton të kuq të Kossounou në minutën e 44-t.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco