Zyrtare/ Barcelona shkarkon Xavi Hernandez nga posti i trajnerit

Zyrtare/ Barcelona shkarkon Xavi Hernandez nga posti i trajnerit

15:20, 24/05/2024

 

Joan Laporta, president Barcelona, ​​shkoi në “Ciutat Esportiva” për të folur me Xavin dhe për ta informuar për shkarkimin e tij. Klubi i Barçës e konfirmoi zyrtarisht në orën 13:39. Kreu i Barçës mbërriti pak para orës 12 të mesditës, para se të përfundonte seanca e ekipit të parë. Barça do të zyrtarizojë nënshkrimin me Hansi Flick si trajner i ri të hënën.

Në deklaratë, Barça thekson se Xavi do ta drejtojë ndeshjen e fundit të La Ligas në Sevilje, të dielën (21:00). Klubi i Barçës shton se “dëshiron të falënderojë Xavin për punën e tij si trajner dhe i uron atij gjithë fat në botë”.

Barça shton se do të raportojë për strukturën e re të ekipit të parë në ditët në vijim edhe pse, siç është zbuluar nga media katalanse, të hënën, më 27 maj, pasi sezoni të ketë të përfunduar, do të njoftohet emërimi i gjermanit Hansi Flick si pasardhës i Xavit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco