Lajmi i fundit

LIVE/ Protesta e dymbëdhjetë para bashkisë Tiranë për largimin e Veliaj

UEFA reagon për Jasir Asanin, ylli i Kombëtares merr mbështetjen e qeverisë së futbollit të Europës

UEFA reagon për Jasir Asanin, ylli i Kombëtares merr mbështetjen e qeverisë së futbollit të Europës

18:51, 22/05/2024

 

Të gjithë në vendin tonë presim me padurim për të mësuar se cilët do të jenë të grumbulluarit e Sylvinhon për Euro 2024. Jemi thuajse 3 javë nga starti i kampionatit europian dhe “ethet” kanë filluar te protagonistët.

Për t’i shtuar më shumë ka menduar UEFA, e cila në faqen zyrtare të EURO 2024 ka postuar Jasir Asanin. Pikërisht “mëngjarashi” ditët e fundit ka qenë në qendër të mediave për shkak se trajneri i skuadrës së Gwangju FC e akuzoi se është “mbipeshë”.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by UEFA EURO 2024 (@euro2024)

 

Asani reagoi menjëherë  në rrjetet sociale, duke u vërtetuar të gjithë kritikëve se ai është në formë dhe është gati për kampionatin europian. Për këtë ka marrë edhe mbështetjen e UEFA-s, e cila risjell në vëmendje një nga golat spektakolar të 29-vjeçarit të shënuar në kualifikueset.

Sulmuesi është kandidati kryesorë për të udhëhequr në Euro 2024 kombëtaren shqiptare, me Sylvinhon që e ka të “preferuarin” e tij dhe tashmë braziliani pret një tjetër “shpërthim” të Asanit si ato të kualifikueseve.


 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco