'Organizatori i së ardhmes', kapiteni i Interit i thur elozhe Asllanit

'Organizatori i së ardhmes', kapiteni i Interit i thur elozhe Asllanit

12:24, 21/05/2024

 

Kapiteni i Interit, Lautaro Martinez, në një intervistë për “La Gazzetta dello Sport” ka vlerësuar në maksimum mesfushorin e Shqipërisë, Kristjan Asllani.

Sipas argjentinasit, Asllani i ka të gjitha mundësitë që të jetë organizatori i së ardhmes për zikaltërit.

“Skuadrës i kam thënë që një kapiten ka nevojë për të gjithë dhe shumë lojtarë më kanë ndihmuar që t’i shpjegoj të rinjve se çfarë është Interi. Një shembull? Në fillim të sezonit i thashë Asllanit që i duhej të shkundej pak, disa kohë nuk më foli me gojë, por më pas më falënderoi. Ai i ka të gjitha mundësitë që të jetë organizatori i së ardhmes”.

Këtë sezon, Kristjan Asllani ka luajtur 22 ndeshje me Interin, duke shënuar 1 gol e duke

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco