Jurgen Klopp i jep lamumirën ekipit, Van Dijk dhe Alexander Arnold shpërthejnë në lot

Jurgen Klopp i jep lamumirën ekipit, Van Dijk dhe Alexander Arnold shpërthejnë në lot

11:00, 20/05/2024

 

Pas fitores së Liverpoolit ndaj Wolves, atmosfera në Anfield u ngarkua me një përzierje lumturie dhe pikëllimi.

Mes festimeve pas ndeshjes, Van Dijk dhe Jurgen Klopp gjetën njëri-tjetrin për të ndarë një përqafim të përzemërt.

Megjithëse fjalët e tyre u mbytën nga zhurma e turmës, ishte e qartë se momenti ishte i mbushur me respekt dhe admirim të ndërsjellë.

Lotët e Van Dijk pasqyruan jo vetëm trishtimin e tij personal për largimin e Klopp, por edhe emocionin kolektiv të një ekipi që kishte arritur kaq shumë nën drejtimin e tij.

Por, lotët i shpëtuan edhe Trent Alexander-Arnoldit, që nuk arriti të përmbahej nga kjo situatë lamtumire për Klopp.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco