Sezon i pafat për Bajramin dhe Kumbullën, Sasuolo bie në Serie B

Sezon i pafat për Bajramin dhe Kumbullën, Sasuolo bie në Serie B

16:52, 19/05/2024

Sasuolo ka humbur me shifrat përfundimtare 0-2 brenda në shtëpi kundër Kaljarit, ndeshje e vlefshme për javën e 37-të të Seria A.

Falë kësaj disfate, tashmë Sasuolo bie matematikisht nga kategoria, 1 javë përpara fundit të kampionatit.

Bajrami dhe Kumbulla nuk arritën dot ta mbanin ekipin e tyre në elitën e futbollit italian.

Golat i shënuan Prati në minutën e 71-të dhe Lapadula në minutat e fundit të lojës.

Një fitore me tepër vlera për skuadrën e Ranierit që hedh një hap të rëndësishëm drejt mbijetesës.

Sasuolo pozicionohet në vendin e 19-të me 29 pikë, ndërsa Kaljari në të 14-in me 36 pikë të koleksionuara.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco