Mirlind Daku në superformë para Europianit, sulmuesi i Kombëtares shënon një tjetër gol në Rusi

Mirlind Daku në superformë para Europianit, sulmuesi i Kombëtares shënon një tjetër gol në Rusi

16:20, 19/05/2024

Sulmuesi i Kombëtares kuqezi, Mirlind Daku, ka gjetur një tjetër gol në Rusi.

Ai ka shënuar golin e vetëm për skuadrën e tij në humbjen 3-1 kundër Spartak Moskës.

Aktualisht skuadra e tij, Rubin Kazan, ndodhet në vendin e 7-të me 41 pikë.

Vetëm gjatë vitit 2024 ai ka shënuar 5 gola. Daku është duke treguar një formë të mirë dhe do ti provojë trajnerit Silvinjo që është gati për Europianin.

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco