Nisin negociatat Bayern-Real, synohet shkëmbimi Davies-Mendy

Nisin negociatat Bayern-Real, synohet shkëmbimi Davies-Mendy

11:00, 22/04/2024

 

Merkato e verës pritet të jetë shumë e nxehtë në “aksin” Gjermani-Spanjë.

Bayern Munich dhe Real Madrid po planifikojnë të bëjnë një shkëmbim sa i përket repartit të mbrojtjes.

Sipas raportimeve të medieve franceze me kontratën që i skadon në 2025-ën, Alphonso Davies dëshiron që të largohet që këtë verë nga bavarezët për t’u bashkuar me ekipin e “Los Blancos”.

Në një situatë të tillë Bayern po punon që me largimin e Davies të marrë një lojtar të Real-it dhe dy klubet po punojnë për shkëmbimin me Mendy.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco