Lajmi i fundit

TASK FORCE/ Dhunë barbare ndaj avokatit Sokol Mëngjesi

Ishte gol apo jo? Teknologjia zgjidh rastin e dyshimtë të Real-Barcelona

Ishte gol apo jo? Teknologjia zgjidh rastin e dyshimtë të Real-Barcelona

10:21, 22/04/2024

Canal+ dhe beIN përdorën teknologjitë e tyre 3D për të analizuar imazhet e disponueshme të asaj që ndodhi në “Klasiken” Real-Barça dhe të dyja kanalet arritën në të njëjtin përfundim: topi nuk e kaloi plotësisht vijën e portës, kështu që arbitrat nuk e akorduan me të drejtë.

Në të dyja analizat shihet se si topi ka hyrë pothuajse i tëri, por jo në të gjithë perimetrin e tij, gjë që është e nevojshme për dhënien e golit.

Image

Image
Reali mposhti 3-2 Barcelonën, duke e rritur në +11 diferencën me katalanasit dhe duke vulosur titullin kampion kur duhen dhe 6 ndeshje nga fundi i kampionatit spanjoll.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco