'Roma e meritoi kualifikimin', Pioli i sinqertë: Shfaqën më shumë cilësi në fushë

'Roma e meritoi kualifikimin', Pioli i sinqertë: Shfaqën më shumë cilësi në fushë

08:45, 19/04/2024

Milani u mposht përsëri nga Roma, duke i dhënë fund në çerekfinale rrugëtimit në Europa League.

Edhe pse për një orë në superioritet numerij, kuqezinjtë nuk evituan dot humbjen 2-1 në “Olimpico”.

Trajneri Stefano Pioli u shfaq i sinqertë në deklaratën pas ndeshjes, teksa theksoi se skuadra e De Rosssit e meritoi kalimin në gjysmëfinale.

“Roma shfaqi më shumë cilësi në fushë. Ata ishin më të vendosur dhe e merituam kualifikimin.

Çfarë na mungoi? Cilësia dhe kualiteti. Krijuam raste, por mungoi cilësia e nevojshme për të shënuar“, theksoi trajneri i Milanit.

Që tashmë duhet të përqendrohet te derbi i së hënës ndaj Interit. Me zikaltrit që janë një fitore larg titullit dhe yllit të dytë në fanellë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco