Guardiola e pranon eliminimin: Përgëzime Realit, ishin ‘blind’ në mbrojtje

Guardiola e pranon eliminimin: Përgëzime Realit, ishin ‘blind’ në mbrojtje

11:58, 18/04/2024

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League.

Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale, teksa skuadra e Carlo Ancelottit avancoi mes katër më të mirave.

Të dy sfidat ishin spektakolare, por pa fitues. 3-3 përfundoi dueli i jashtëzakonshëm në Madrid, ndërkohë që në ishull u mbyll në barazim 1-1. Me skuadrat që iu drejtuan shtesës dhe më pas penalltive.

Trajneri i Citizens, Pep Guardiola, uroi kundërshtarët për kualifikimin në prononcimin e dhënë pas ndeshjes, ku ndër të tjera theksoi se spanjollët u mbrojtën në mënyrë të shkëlqyer.

“Përgëzime Realit për aftësinë e tyre për t’u mbrojtur dhe për të rezistuar deri në fund. Ata bënë shumë mirë, ndërsa ne nuk arritëm objektivin tonë. Na munguan detajet e fundit për të fituar.

Në tri ndeshjet e fundit këtu kemi luajtur shumë mirë. Në ‘Santiago Bernabeu’ nuk luajtëm njësoj. Kjo është ajo që mund t’u kërkoj lojtarëve: që të luajmë si këtu”, theksoi tekniku spanjoll i kryesuesve të Premier League.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco