Cristiano Ronaldo fiton gjyqin ndaj Juventus, ja sa duhet ti paguajë klubi yllit portugez

Cristiano Ronaldo fiton gjyqin ndaj Juventus, ja sa duhet ti paguajë klubi yllit portugez

22:21, 17/04/2024

Cristiano Ronaldo fitoi çështjen civile kundër Juventusit, por gjykata njohu neglizhencën kontribuuese midis palëve. Ditët e fundit, bardhezinjtë kanë treguar siguri dhe besim për vendimet e Kolegjit të Arbitrazhit. Në vend të kësaj, sot pati një surprizë, me Kolegjin e Arbitrazhit që përmbysi atë që pritej nga palët.

Kështu Juventusi do t’i detyrohet portugezit 9.8 milionë euro, shifër e cila megjithatë do të rivlerësohet nga interesat. Prandaj kërkesa e Ronaldos u pranua, e mbështetur ligjërisht nga grupi i tij i avokatëve dhe nga avokati penal Salvatore Pino, i cili punoi shumë për këtë çështje.

Kolegji i Arbitrazhit, duke vendosur përfundimisht, duke hedhur poshtë ose thithur çdo pyetje, kërkesë dhe përjashtim tjetër, përfshirë hetimin paraprak të palëve, 1) në pranimin e kërkesës së formuluar “në alternativë ekstreme” nga Cristiano Ronaldo Dos Santos Aveiro, konstaton para. -përgjegjësia kontraktuale e të paditurit për arsyet e përcaktuara në tregim dhe, si rezultat, duke marrë parasysh neglizhencën kontributive që i atribuohet paditësit, dënon Juventus F.C t’i paguajë Cristiano Ronaldo Dos Santos Aveiro shumën prej 9,774,166,66 Euro, me rivlerësimin nga dita e afatit dhe kamata ligjore nga kërkesa për tepricën e shumës së rivlerësuar vjetore;

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco