Biletat e fundit për në gjysmëfinale/ Publikohen formacionet zyrtare të Real Madrid- Manchester City dhe Bayern Munich- Arsenal

Biletat e fundit për në gjysmëfinale/ Publikohen formacionet zyrtare të Real Madrid- Manchester City dhe Bayern Munich- Arsenal

20:10, 17/04/2024

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.

Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal.

Përballje e fortë pritet në “Etihad” mes Manchester City dhe Real Madrid. Sfida e parë ka përfunduar në shifrat e barabarta 3-3. Gjithçka është e hapur në këtë përballje, ndërsa favorit në letër është kampioni në fuqi i Evropës, Manchester City

Image

Ndeshja tjetër është ajo mes Bayern Munich dhe Arsenal, ku dy skuadrat do të ballafaqohen për biletën e gjysmëfinales së Champions League. 

Bavarëzët do të përpiqet të mbajë gjallë mbrëmjen e sotme shpresën për të mbyllur ciklin 2023-2024 me trofe, aty ku Liga e Kampionëve ka mbetur i vetmi kompeticion ku mund të marrin një të tillë.Tuchel kërkon ta mbyllë me lavdi aventurën te gjermanët në pankinë, por që fillimisht duhet të eliminojë Arsenalin e Mikel Artetës.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco