Kupa e Maqedonisë së Veriut, eliminohet Shkupi

Kupa e Maqedonisë së Veriut, eliminohet Shkupi

18:49, 17/04/2024

 

Eliminohet edhe Shkupi nga Kupa e Maqedonisë së Veriut, e vetmja skuadër shqiptare që kishte mbetur në garë për fitimin e trofeun.

Bardhekaltrit kryeqytetas dështuan përballë Tikvesit, duke u eliminuar nga penalltitë. Dy takimet përfunduan në barazim pa gola.

 

Fatale për Shkupin rezultatoi gabimi i Darko Ilieskit. Tikves do të sfidojë në finalen e madhe Makedonija GP, skuadër që ka fituar dy edicionet e fundit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco