Ndizet gara për Conte-n, ja tre gjigantët e Europës që e duan

Ndizet gara për Conte-n, ja tre gjigantët e Europës që e duan

17:08, 16/04/2024

 

Antonio Conte ka qenë i lidhur me Napolin, Milanin dhe Juventusin, por tani Manchester United raportohet se po e kërkon atë si zëvendësues të Erik ten Hag.

Ish-trajneri i Italisë, Interit dhe Tottenham ka marrë pushim që nga largimi nga Spurs në mars 2023.

Ai ishte kontaktuar nga Napoli në fillim të këtij sezoni kur Rudi Garcia u shkarkua, por donte të përfundonte pushimin e tij para se të kthehej në punë.

Napoli është gati të provojë përsëri, me Juventusin gjithashtu potencialisht të interesuar për një periudhë të dytë në stolin e bardhezinjve.

Milani ishte gjithashtu i interesuar, megjithëse duket se është kthyer drejt opsioneve të tjera.

Megjithatë, raportet nga Spanja dhe Anglia tani sugjerojnë se Manchester United e konsideron Conten si një opsion ‘me përvojë’ për të udhëhequr rinovimin sezonin e ardhshëm.

Conte dukej se ishte afër stolit të Manchester United në vitin 2021.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco