Alarmohet Gjermania, ISIS jep sinjale kërcënimi edhe për ‘Euro 2024’

Alarmohet Gjermania, ISIS jep sinjale kërcënimi edhe për ‘Euro 2024’

16:55, 12/04/2024

 

 

ISIS nuk ka ndërmend të ndalet teksa pas kërcënimit të 3 qyteteve ku do të zhvilloheshin ndeshjet e Champions, tashmë në shënjestër ka rënë Gjermania.

Sipas mediave gjermane bëhet me dije se futbolli po kërcënohet seriozisht nga Shteti Islamik i ISIS.

Një fotografi e postuar në rrjetet sociale, ngre akoma më shumë dyshimet për sulme terroriste gjatë Euro 2024, një eveniment ku mbledh me miliona njerëz nga e gjithë bota.

Në postim shikohet një terrorist me armë në metro me titullin “Thirrja e fundit para daljes!”.

Image

Të vënë në dijeni të kësaj situate, Gjermani ka nisur menjëherë të marrë masa dhe të punojë intensivisht për të ndaluar çdo sulm të mundshëm.

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco