E kryer, Liverpool gjen pasuesin e Klopp, gati kontrata 3-vjeçare

E kryer, Liverpool gjen pasuesin e Klopp, gati kontrata 3-vjeçare

12:11, 09/04/2024

Në fund të këtij sezoni, Jurgen Klopp do të largohet nga Liverpool, ky është një fakt i pakthyeshëm, por enigmë mbetet se kush do të jetë pasuesi i tij. Sky Sport ka një emër, madje e bën të kryer, Ruben Amorim. Sipas prestigjiozes britanike, Amorim dhe drejtuesit e Liverpool kanë gjetur akordin total ndërmjet tyre. Trajneri aktual i Sporting Lisbona-s pritet të firmos një kontratë 3-vjeçare me klubin e kuq.

Image

Pasi kanë marrë bekimin e trajnerit, drejtuesit e Liverpool tani duhet të bindin edhe klubin portugez që të lë të lirë Amorim. Tekniku portugez është shumë pranë titullin kampion pas aktualisht ndodhen +4 nga vendi i dytë dhe me një ndeshje më pak. Amorim vlerësohet shumë për punën e bërë në krye të Sporting Lisbonës pasi ka arritur të fitoj një titull në sezonin 2020-21, një Superkupë dhe 2 Kupa Lige.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco