Tirana bie në Shkodër, Vllaznia marshon me golat e Balaj

Tirana bie në Shkodër, Vllaznia marshon me golat e Balaj

19:27, 02/03/2024

Nuk ka histori në Shkodër. Tirana e Erbim Fagut është e pafuqishme për të përballuar furinë e kuqebluve të Vllaznisë.

Djemtë e Qatip Osmanit nuk e ndalin marshimin drejt vendit të parë, ku mbetet e palëkundur Egnatia, duke i shënuar 3 herë bardhebluve në ‘Loro Boriçi’.

Klasikja e futbollit shqiptar u zhbllokua në minutën e 21-të, me Juriç që dërgoi topin në rrjetë me kokë. Golin e dytë të Vllaznisë ia mohoi Grudës vetëm shtylla, por askush nuk mund ta ndalte dot Bekim Balajn që ta shënonte, pas një kombinimi perfekt me Esat Malën në minutën e 45-të.

Vllaznia shkoi drejt dhomave të zhveshjes me epërsinë e dy golave. Në pjesën e dytë Tirana fitoi disi terren dhe në minutën e 78-të ngushtoi shifrat me Nikqin.

Festa e goli bardheblu zgjati shumë pak, pasi Balaj shndërroi në gol një penallti, dy minuta më pas.

Me fitoren e sotme, Vllaznia renditet në vendin e dytë me 46 pikë, ndërsa Tirana pozicionohet në vendin e gjashtë me 35 pikë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco