Lajmi i fundit

Berisha: Erion Veliaj kërkon strehim politik tek Balla!

Dortmund ia del në transfertë, verdhezinjtë triumfojnë ndaj Union Berlin

Dortmund ia del në transfertë, verdhezinjtë triumfojnë ndaj Union Berlin

18:20, 02/03/2024

 

Dortmund ka triumfuar 0-2 ndaj Union Berlin, duke dalë me pikë të plota nga një transfertë e vështirë. Ashtu siç pritej, takimi rezultoi mjaft delikat për verdhezinjtë, të cilët hasën mjaft vështirësi.

Karim Adeyemi zhbllokoi takimin në minutën e 41-të, pas një asisti të Fullkrug. Të besuarit e Terzic siguruan suksesin vetëm në fund të takimit, me golin e Maatsen. Fiton edhe Leipzig, me shifrat 1-4 ndaj Bochum. Në sfidat e tjera, spikat barazimi 1-1 i Mainz ndaj Gladbah, ndërsa Darmstadt u imponua 0-6 në shtëpi ndaj Augsburg.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco