Sukses historik i atletit shqiptar, siguron gjysmëfinalen e Botërorit të Atletikës

Sukses historik i atletit shqiptar, siguron gjysmëfinalen e Botërorit të Atletikës

16:30, 01/03/2024

Atleti shqiptar Franko Burraj është kualifikuar për gjysmëfinalen e 400 metrave në Kampionatin Botëror të Atletikës që po mbahet në Glasgow të Skocisë.

Burraj arriti ta përfundonte garën e tij të preferuar me kohën e 46.86 sekonda.

Atleti shkodran është i pari atlet shqiptar mashkull që do të marrë pjesë në një gjysmëfinale botërori.

Gara e kësaj faze do të mbahet në mbrëmjen e së premtes

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco