'Paqe' në Egnatia-Dinamo City, Skënderbeu fiton në Laç

'Paqe' në Egnatia-Dinamo City, Skënderbeu fiton në Laç

15:52, 01/03/2024

 

Java e 26-të e Superiores filloi me duelet Egnatia-Dinamo City dhe Laçi-Skënderbeu. Në Rrogozhinë u regjistrua barazimi 1-1, ndërkohë që ekipi korçar fitoi 0-1 në Kurbin, duke siguruar tri pikë të arta.

Arbin Zejnullai kaloi Egnatian në avantazh me anë të një eurogoli sapo nisi pjesa e dytë, por Luis Kaçorri evitoi humbjen e kryeqytetasve.

Ndërkohë, Skënderbeu iu fal golit të Ardit Nikajt në minutën e fundit për të thyer Laçin në Kurbin. Duke i dhënë fund ecurisë prej 10 ndeshjesh pa humbje të bardhezinjve.

Fitore e madhe e skuadrës së Ivan Gvozdenovic, që për momentin e sheh veten në vendin e katërt me 37 pikë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco