Cristiano Ronaldo justifikohet për veprimin e pahijshëm ndaj tifozëve kundërshtarë

Cristiano Ronaldo justifikohet për veprimin e pahijshëm ndaj tifozëve kundërshtarë

19:37, 28/02/2024

Shtypi saudit, konkretisht media “Arriyadhiah”, ka zbuluar deklaratën e Cristiano Ronaldos para Komisionit të Etikës dhe Disiplinës të Ligës së Futbollit të Arabisë Saudite.

Sulmuesi i Al Nassr e ka nënvlerësuar festën dhe ka treguar se këto gjeste zakonisht janë të zakonshme kur ai shënon një gol dhe se ai nuk u drejtohej tifozëve rivalë.

Dhe aq më pak si një gjest talljeje apo provokimi.

“I respektoj të gjithë klubet dhe lëvizja e krahut shpreh forcën dhe fitoren dhe nuk është aspak e turpshme apo fyese. Në Evropë jemi mësuar me këtë”, ka zbuluar gazeta saudite fjalët e Cristianos.

Komiteti donte të dëgjonte portugezin fillimisht dhe tani duhet të gjykojë nëse portugezi bëri ndonjë parregullsi në festën e tij apo nëse justifikimet e tij janë të vlefshme.

Cristiano mund të dënohet me dy ndeshje pezullim, por për momentin nuk dihet nëse Komiteti e konsideron fajtor CR7.

Trajneri i tij, Luis Castro vazhdon me përgatitjet e zakonshme dhe e ka përfshirë yllin portugez në listën e lojtarëve të thirrur për ndeshjen e kësaj të enjte kundër Al Hazemit (18:00).

Kështu duket se ai nuk pret një ndëshkim për pesë herë fituesin e “Topit të Artë”.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco