Nuk mjafton vetëm dënimi me burg, Barcelona ndëshkon Dani Alves

Nuk mjafton vetëm dënimi me burg, Barcelona ndëshkon Dani Alves

10:14, 27/02/2024

Dani Alves është përballur me probleme të mëdha kohët e fundit. Ish-ylli brazilian është akuzuar për abuzim seksual, ku gjykata e Barcelonës e ka dënuar me katër vite e gjashtë muaj burgim.

Alves, i cili koinsiderohej si një nga mbrojtësit më të mirë që ka veshur fanellën e Barcelonës, tani ka pësuar goditje të mëdha dhe imazhi i tij është zbehur krejtësisht.

Duke parë zhvillimet e tij, Barcelona ka vendosur t’i heq Dani Alves statustin e tij si legjendë e klubit, një titull që iu dha 102 lojtarëve që kanë veshur fanellën e katalanasve që nga themelimi i klubit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco