Lajmi i fundit

SPAK rrëzon Olsi Ramën, nuk pranon kallëzimin e tij ndaj Gazment Bardhit: Nuk është kryer asnjë shpifje

Ramadani-Asllani/ Statistikat e mesfushorëve shqiptarë në ndeshjen Lecce-Inter

Ramadani-Asllani/ Statistikat e mesfushorëve shqiptarë në ndeshjen Lecce-Inter

19:30, 26/02/2024

Dy mesfushorët e kombëtares shqiptare të futbollit në ndeshjen Lecce-Inter, Ylber Ramadani për vendasit dhe Kristjan Asllani për miqtë u shfaqën në formë të mirë.

Në “Analizë Kuqezi” u bë një krahasim mes statistikave të Ramadanit dhe atyre të Asllanit.

Dy shqiptarët kishin të përbashkët saktësinë e pasimeve, me nga 92% të pasimeve të sakta.

Mesfushori i Interit ishte mes protagonistëve në fitoren 0-4, ku Asllani dhuroi një asist.

Teksa sa u përket topave të rikuperuar, Ramadani ka një statistikë më të mirë, 12 nga 5 të Asllanit.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco